The best Side of leczenie jaskry warszawa

Selektywna trabekuloplastyka laserowa SLT to nowoczesna metoda leczenia jaskry otwartego kąta. Stosuje się ją zarówno jako metodę pierwszego rzutu, jak również jako alternatywę dla dodatkowych leków przeciwjaskrowych w terapii skojarzonej.

Aby ułatwić odnalezienie kliniki posiadającej tę usługę w swojej ofercie, przygotowaliśmy mapę Warszawy z zaznaczonymi lokalizacjami placówek medycznych.

Pierwszy zabieg selektywnej trabekuloplastyki laserowej SLT wykonano na początku XXI wieku w Stanach Zjednoczonych. Mimo iż metoda ta była z początku traktowana z pewną dozą sceptycyzmu, w ciągu kilkunastu lat jej stosowania uznano ją za całkowicie bezpieczną, nie dającą uchwytnych skutków ubocznych.

Kolejny zabieg, ostatnio coraz bardziej popularny, to zabieg kanaloplastyki polegający na poszerzeniu naturalnej drogi odpływu z oka. W stanach bardzo zaawansowanej jaskry, w celu ratowania oka i widzenia przeprowadza się ECP, czyli operację z użyciem endoskopu. ECP wykonuje się aby zmniejszyć ilość wody produkowanej przez oko i tym samym obniżyć ciśnienie. Jest to bardziej precyzyjna i delikatniejsza metoda niż, stosowane niekiedy, cyklodestrukcja laserowa lub przymrażanie, które uszkadzają oko bezpowrotnie.

Jaskra jest poważną chorobą prowadzącą do uszkodzenia, a w efekcie nawet do zaniku nerwu wzrokowego. Rozróżniamy dwa rodzaje tego schorzenia. Jaskra zamkniętego kąta przesączania wynika z budowy oka i uniemożliwia odprowadzanie cieczy wodnistej z leczenie jaskry warszawa gałki ocznej w wyniku zrostu rogówki i tęczówki.

wykonywane 1–two razy w roku kontrole za pomocą jednej z wybranych metod obrazowania ilościowego warstwy włókien nerwowych i nerwu wzrokowego (OCT, GDx lub HRT), a także badania pola widzenia zawsze tym samym typem aparatu, wskazują na zahamowanie put upępu jaskrowego uszkodzenia nerwu wzrokowego.

Kanaloplastyka przypomina natomiast plastykę naczyń krwionośnych - przy użyciu cieniutkiego cewnika udrażniana jest wówczas droga odpływu dla cieczy.

Wzrok jest jednym z podstawowych zmysłów człowieka, bez którego trudno jest przystosować się do normalnego życia. O wiele gorzej utratę…

Irydektomia laserowa: przy pomocy bardzo precyzyjnego lasera robi się minimalny otwór w tęczówce. 10 otworek usprawnia wymianę cieczy między przednią i tylną komorą gałki ocznej.

Leczenie jaskry wtórnej uzależnione jest od jej przyczyny, a rodzaj zabiegu zawsze musi być dobrany do konkretnego przypadku medycznego.

Bardzo często ten zabieg skutecznie powstrzymuje put upępy jaskry. Należy jednak pamiętać o tym, że oko po takim zabiegu powinno być regularnie kontrolowane przez specjalistę – zrobiony otwór jest tak niewielki, że czasem samoistnie zarasta i zabieg należy powtórzyć.

Głównym czynnikiem ryzyka rozwoju jaskry jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Należy jednak pamiętać, że do rozwoju jaskry może dojść także u osób z prawidłowym ciśnieniem w oku.

Gonioskopia stanowi waży ingredient diagnostyki w kierunku jaskry, ponieważ kąt przesączania odgrywa istotną rolę w utrzymaniu prawidłowego krążenia cieczy wodnistej w oku.

Można powiedzieć, że zaburzenia w obrębie kąta przesączania są wyznacznikiem dalszego write-upępowanie. Jeśli kąt przesączania jest wąski, wykonuje się irydotomie laserowe w tęczówce, czyli zabieg który przeciwdziała wzrostom ciśnienia wewnątrzgałkowego i zabezpiecza oczy przed pogorszeniem widzenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *